Zakupy w Chinach, sprzedaż w Polsce


Zakupy w Chinach można śmiało polecić. Wiele osób ostatnimi czasy kupuje tam latarki, smartfony, rożną elektronikę i gadżety. Robi się to za pośrednictwem portali zakupowych, z których najbardziej znane to:
http://www.aliexpress.com/
http://www.dhgate.com/
http://www.fasttech.com/
http://www.banggood.com/
http://www.dx.com/

Jakość obsługi dorównuje tej z allegro.pl, a czasem bywa i lepsza. Po co płacić np. za powerbank z allegro 110 zł jak dokładnie taki sam można dostać za 45-60 zł z Chin. Jedyną niedogodnością jest dość długi czas oczekiwania na przesyłkę, a zwykle jest to średnio 10-14 dni od zamówienia. W moim przypadku najszybciej otrzymałem paczkę po 7 dniach, a najdłużej czekałem na nią około 30 dni.
Raczej bierze się darmowe wysyłki, choć to zależy od ceny zakupionego produktu. Jeśli coś kosztuje powyżej 15 – 20 dolarów to lepiej jest brać przesyłkę rejestrowaną.

A poniżej przykład maski bohatera serii filmów „Piątek trzynastego”, którą można zakupić w Chinach np. na stronie aliexpress.com za 3,69 dolara, czyli przy obecnym kursie około 14 zł. Co więcej, warto odnotować, że przy zakupie wielu rzeczy na portalu aliexpress.com ich wysyłka do Polski jest darmowa. Tak jest też w przypadku tej maski. Z kolei na portalu dhgate.com z chińskimi produktami taką maskę można zakupić u jednego ze sprzedawców jeszcze taniej, bo za około 11,5 zł za sztukę.

zakupy w chinachPo zajrzeniu na polski portal aukcyjny okazuje się, że dokładnie taka sama maska kosztuje 29 zł i w dodatku wiele osób je chętnie kupuje. W wyróżnionej aukcji na samej górze ofert widać, że ten przedmiot zakupiło 156 osób. A dokładnie na tej aukcji kupiono 179 sztuk. Maski sprowadzone z Chin sprzedawane są więc u nas za dwukrotnie wyższą cenę. To się nazywa biznes! Ten allegrowicz na tej aukcji sprzedał więc masek na prawie 5200 zł, a koszt ich zakupu jakie poniósł to prawdopodobnie około 50% tej kwoty. Choć jest możliwe, że było to mniej, jeśli od razu zakupił hurtową ilość tego towaru.

sprzedaż na allegro towaru z chinPrzy zakupach w Chinach i sprzedaży w Polsce istotny jest jednak właściwy wybór kontrahenta, aby nie naciąć się na oszusta. System komentarzy transakcji, podobny jak na allegro, pozwala wybrać najbardziej wiarygodnego sprzedawcę. Płacenie za zakupy oczywiście odbywa się za pośrednictwem internetu i dostępnych jest kilka kanałów płatności. Wybór przedmiotów na tych chińskich portalach zakupowych jest przeogromny i każdy pewnie znajdzie tam coś dla siebie. Szerzej postaram się opisać kupowanie w Chinach, w którymś z kolejnych artykułów.

Related Posts

Sprzedaż starych obrazów

Otóż przeglądałem ostatnio allegro, bo chciałem sprawdzić wartość jakiejś monety z XIX wieku. Monety owej nie znalazłem, ale za to trafiłem na pewnego sprzedawcę. Sprzedawca ten ma wystawionych od 1 zł i bez ceny minimalnej kilkadziesiąt starych obrazów olejnych. O dziwo na każdy, nawet najbardziej badziewny obrazek znajdują się chętni. Są to, jak zapewnia sprzedawca, […]

Read More

1 gr opłaty za wystawienie przedmiotu na allegro

Autor

23 października 2014

Na czym zarobić na allegro

Na adres e-mail mojego konta prywatnego na allegro przyszła wiadomość o następującej treści: Jeżeli dotychczas Twoim głównym doświadczeniem w Allegro było kupowanie, przekonaj się, ile korzyści i przyjemności może Ci dać okazjonalna sprzedaż! Na pewno masz w domu przedmioty, które nie są Ci już potrzebne. Nowe lub używane – mogą być poszukiwane i przydatne dla […]

Read More
Na stronie tej prezentowane będą artykuły opisujące różne sposoby zarabiania pieniędzy. Analizom poddane zostaną różnorodne oferty promocji bankowych, programy partnerskie, sposoby na biznes internetowy oraz stacjonarny itp.