Przekręt na spadek

Autor

19 listopada 2013

Bez kategorii


Przekręt na spadek. Dostałem dzisiaj na skrzynkę e-mail dziwną wiadomość. Głosi ona, że w holenderskim banku znajduje się konto zmarłego niedawno Anglika, gdzie ulokowane jest 6,5 miliona dolarów. Oczywiście zmarła osoba nie ma krewnych, więc nie ma kto tych pieniędzy odziedziczyć. Potrzebny jest ktoś z poza Holandii, aby dało się te pieniądze z konta wyciągnąć. Dla mnie miałoby być 40 procent tej sumy, czyli 2,600,000 dolarów. Aż trudno uwierzyć, że ktoś chciałby dać mi te pieniądze ot tak sobie, w dodatku znalazłszy nie wiadomo gdzie mój e-mail. W bajki nie wierzę, więc kwalifikuję tę wiadomość jako próbę dokonania przekrętu. Na czym polega ten przekręt „nigeryjski”? Otóż po skontaktowaniu się z autorem tego e-maila otrzymuje się wiadomości, w których jesteśmy informowani o konieczności dokonania wpłat pieniężnych na cele związane z przekazaniem nam spadku. Kiedy ktoś przeleje na konto krętacza jakąś kwotę, ten w odpowiedzi odeśle kolejnego maila, w którym opisze dalsze problemy. Tak powstaje lawina i każdy kolejny przelew ofiary powoduje, że krętacze wymyślają kolejne, większe przeszkody wymagające coraz wyższych nakładów finansowych. System działania jest banalnie prosty – kusi się ofiarę wielkimi zyskami w zamian za stosunkowo małe, w porównaniu do nagrody, opłaty.

Oto treść e-maila, który trafił na moją skrzynkę:

„Dzień dobry, My name is Mr Steve Morgan Pracuję w banku tutaj w Holandii. Znalazłem adres w moim krajach katalogu międzynarodowego internetowej. Podczas naszego ostatniego spotkania i badania sprawozdań finansowych banku tutaj w Holandii, mój wydział znalazł uśpioną konto z ogromną sumą US $ 6,500,000.00 (sześć milionów pięćset tysięcy dolar amerykański), który został złożony pod koniec pana Williamsa z Anglii.

Przed śmiercią przeniósł sumę US $ 6,500,000.00 (sześć milionów pięćset tysięcy dolar amerykański) w banku tutaj w Holandii. Z naszego badania nie miał beneficjenta lub krewnego do dochodzenia tych środków. Tylko cudzoziemiec może stanąć jako najbliższych krewnych lub najbliższych krewnych. Wniosek cudzoziemca, jako najbliższy krewny jest oparta na fakcie, że deponent był cudzoziemiec, a ktoś w Holandii nie może stać w najbliższych krewnych.

Potrzebuję twojej zgody jako kolejny krewny lub naszego zmarłego klienta najbliższych krewnych, tak że środki mogą być uwalniane i przekazywane na konto, na koniec transakcji 40% będzie dla Ciebie i 60% będzie dla mojego kolegi i ja jestem nadal pracuje w banku, który jest rzeczywisty powód, dla którego muszę drugą partię lub osobę, stać i pracować ze mną i zastosować się do banku tutaj w Holandii jako najbliższy krewny. Mam w moim posiadaniu wszystkich niezbędnych dokumentów mają tę transakcję przeprowadzić pomyślnie.

Dalsze informacje zostaną podane po otrzymaniu szybką odpowiedź i chcę, żebyś wiedział, że nie ma żadnego ryzyka. Będę musiał się z nami współpracować, jeśli jesteś zainteresowany i zapewniam, że będę dostarczyć wszelkich przydatnych informacji i dokumentacji, jak ta sprawa wymaga pilnej uwagi, ponieważ nie ma wiele czasu do stracenia.

Uwaga: Ta transakcja jest w 100% wolne od ryzyka i jest absolutnie poufna.

Pozdrawiam

Pan Steve Morgan

Email: agromasfinancieras24@mcom.com”

Uważać należy wszędzie, gdzie ktoś oferuje nam wielkie pieniądze, nakłaniając nas do uprzednich wpłat na cele manipulacyjne. Aby potwierdzić, że niektóre osoby, niestety, dają się na to nabrać przytoczę kilka fragmentów wiadomości:

„Ponad 30,000 złotych stracił 32-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który padł ofiarą tzw. oszustwa nigeryjskiego. Autor przesłanego mailem listu twierdził, że mężczyzna odziedziczył ogromny spadek po kuzynie z Malezji, a jego odzyskanie jest na wyciągnięcie ręki. Skuszony tą niecodzienną propozycją mężczyzna dla formalności wykonał kilka opłat manipulacyjnych. Niestety po spadku nie było ani śladu.”

„Płocczanin został oszukany na 33,000 złotych. Od maja do 2 sierpnia mężczyzna wpłacał pieniądze za obietnicę przesłania mu 50 tysięcy dolarów. Gdy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, zgłosił się na policję.”

Jeśli i Tobie zdarzy się otrzymać podobny w formie e-mail to będziesz już wiedzieć, że od takich nieprawdopodobnych ofert należy trzymać się z daleka.

Na stronie tej prezentowane będą artykuły opisujące różne sposoby zarabiania pieniędzy. Analizom poddane zostaną różnorodne oferty promocji bankowych, programy partnerskie, sposoby na biznes internetowy oraz stacjonarny itp.