Do czego przydają się powiadomienia allegro?


Do czego przydają się powiadomienia allegro? Ten największy w Polsce serwis aukcyjny ma ciekawą funkcję subskrypcji e-mailowych. Otóż można ustawić sobie powiadomienia na skrzynkę e-mail o nowych aukcjach. Można sprecyzować dość dokładnie o jakie aukcje nam chodzi podając na przykład takie dane jak:
– słowa kluczowe jakie mają się pojawić w tytule (albo w opisie i tytule) aukcji np. Samsung Galaxy,
– lokalizacja, czyli określić skąd ma pochodzić sprzedający,
– widełki cenowe, czyli cena od – do,
– kategoria, czyli w jakiej kategorii ma pojawić się przedmiot jaki nas interesuje (przydatne gdy np. w nazwie gadżetu elektronicznego występuje jakieś słowo, które jest używane także przez producenta ubrań; dzięki zaznaczeniu odpowiedniej kategorii dostaniemy maila tylko wtedy, gdy aukcja z danym słowem pojawi się w interesującej nas kategorii),
– format sprzedaży, czyli jakiego rodzaju ma być to aukcja (np. kup teraz czy licytacja),
– odbiór osobisty, czyli czy istnieje możliwość odbioru bezpośrednio od sprzedawcy,
– PAYU, czyli czy sprzedawca przyjmuje płatności poprzez PAYU.

powiadomienia allegro

W przykładzie powyżej wpisałem interesujące mnie słowo kluczowe, lokalizacja: Polska, cena to 0, czyli dowolna, kategoria: muzyka, format sprzedaży: wszystkie. Zaznaczyć też trzeba: „chcę otrzymywać e-mail na temat nowo wystawionych przedmiotów”.
Nową subskrypcję założysz wchodząc na link: http://allegro.pl/myaccount/favourites/favourites_search.php , czyli logujesz się, wchodzisz na moje allegro, potem w Ulubione i wybierasz: Kryteria wyszukiwania. Aby dokonać zmian stworzonej już subskrypcji, przejdź do strony Moje Allegro > Moje zakupy > Ulubione: Ustawienia.

Jak głosi allegro: „Powiadomimy Cię, gdy pojawią się nowe przedmioty odpowiadające wybranym przez Ciebie kryteriom. Jeśli otrzymujesz zbyt wiele wyników, spróbuj ograniczyć ich liczbę podając słowa wykluczające (pole Pomiń słowa), wybierz więcej opcji uściślających to, czego szukasz (kategoria, przedział cenowy itp.).” Oferty można także subskrybować przez kanał RSS, czyli używając jakiegoś internetowego czytnika RSS. Moim zdaniem jednak wygodniejsze jest korzystanie z powiadomień na e-mail, bo pocztę prawie każdy sprawdza codziennie.
subskrypcje na allegro

Ustawienia subskrypcji można zmieniać i ustawić jak często mają być wysyłane powiadomienia.

Po co przydają się te powiadomienia na allegro o nowych aukcjach? Subskrypcje na e-mail mogą przydać się dla przykładu w takich sytuacjach:

– Ktoś jest np. kolekcjonerem zbierającym płyty winylowe i poszukuje określonego albumu danego wykonawcy. Nie znalazł go jednak na aukcjach wykonując wyszukiwanie w allegro, więc ustawia subskrypcję, aby otrzymać powiadomienie, gdy taka płyta kiedykolwiek na aukcji się pojawi.
– Ktoś ma kupca np. z zagranicy, który poszukuje jakichś rarytasów historycznych, zdjęć, medali itp. Ustawia więc subskrypcje, aby otrzymywać powiadomienia o aukcjach i brać w nich udział. Po wygraniu sprzedaje odpowiednio drożej swojemu klientowi nabyte przedmioty.
– Ktoś chce kupić jak najtaniej upragniony model jakiegoś urządzenia elektronicznego czy auta, więc ustawia powiadomienia tylko o aukcjach zaczynających się od 1 zł, po to by próbować jedną z nich wygrać dysponując określoną kwotą pieniędzy na ten cel.
– Ktoś chce kupić tanio meble, najlepiej z odbiorem osobistym i od sprzedawcy ze swojej okolicy, więc może ustawić dokładnie dopasowane do swoich potrzeb powiadomienia.

Jak widać powiadomienia o aukcjach przydają się jednak nie tylko wtedy, gdy ktoś chce coś kupić dla siebie. Również wtedy są przydatne, gdy sprzedawca poszukuje np. specyficznych przedmiotów, które może po małym liftingu czy przeróbce sprzedać drożej albo gdy np. poszukuje hurtowych ilości danych przedmiotów, które opłaca mu się sprzedać drożej na sztuki.

Related Posts

Zakupy w Chinach, sprzedaż w Polsce

Zakupy w Chinach można śmiało polecić. Wiele osób ostatnimi czasy kupuje tam latarki, smartfony, rożną elektronikę i gadżety. Robi się to za pośrednictwem portali zakupowych, z których najbardziej znane to: http://www.aliexpress.com/ http://www.dhgate.com/ http://www.fasttech.com/ http://www.banggood.com/ http://www.dx.com/ Jakość obsługi dorównuje tej z allegro.pl, a czasem bywa i lepsza. Po co płacić np. za powerbank z allegro 110 […]

Read More

Sprzedaż starych obrazów

Otóż przeglądałem ostatnio allegro, bo chciałem sprawdzić wartość jakiejś monety z XIX wieku. Monety owej nie znalazłem, ale za to trafiłem na pewnego sprzedawcę. Sprzedawca ten ma wystawionych od 1 zł i bez ceny minimalnej kilkadziesiąt starych obrazów olejnych. O dziwo na każdy, nawet najbardziej badziewny obrazek znajdują się chętni. Są to, jak zapewnia sprzedawca, […]

Read More
Na stronie tej prezentowane będą artykuły opisujące różne sposoby zarabiania pieniędzy. Analizom poddane zostaną różnorodne oferty promocji bankowych, programy partnerskie, sposoby na biznes internetowy oraz stacjonarny itp.