Jak zwiększyć ilość klientów na allegro lub w sklepie internetowym?


Kilka porad jak zwiększyć ilość klientów na allegro lub Twojego sklepu internetowego. Może nie tyle zwiększyć ilość klientów, co nie tracić ich z własnej winy.

1. Odpisując na komentarz negatywny czy neutralny kupującego, nie warto używać dosadnych określeń w stosunku do klienta. Zamiast pisać „Bezczelny kłamliwy wieśniak! Przesyłka była u niego na drugi dzień!” można napisać „Pan X napisał nieprawdę. Przesyłka była u niego na drugi dzień, na co mam potwierdzenie!”. Niektórzy klienci widząc gburowatość i brak szacunku sprzedawcy mogą bowiem zrezygnować z zakupu. Jest tak dlatego, że wydaje im się, że w przypadku jakichś problemów z zakupem nie uda się ich rozwiązać polubownie ze sprzedawcą, który reaguje tak impulsywnie. Możesz gotować się w środku ze złości, gdy otrzymasz niezasłużony komentarz, ale zawsze należy zachować zimną krew i nie dawać się ponieść emocjom. Kultura przede wszystkim.
2. Jeśli już dostaniesz komentarz negatywny lub neutralny to staraj się dojść do porozumienia z klientem, aby taki komentarz anulować. To kolejny sposób na to, jak zwiększyć ilość klientów, dzięki budowaniu pozytywnego wizerunku sprzedawcy.
jak zwiększyć ilość klientów w łatwy sposób3. Warto oferować kilka opcji wysyłki: obowiązkowo przesyłka kurierska i paczka pocztowa priorytetowa. Przyznam, że rezygnuję z zakupów, gdy widzę, że sprzedawca oferuje tylko przesyłkę pocztową ekonomiczną. Na taką przesyłkę czeka się nawet kilkakrotnie dłużej niż na priorytetową. Poza tym, należy unikać wysyłki przedmiotów zwykłym listem ekonomicznym, bo mają one dziwną przypadłość ginięcia gdzieś w podróży. Tych zaginięć listów ekonomicznych jest prawdopodobnie tylko kilka procent, ale nawet tyle wystarczy, aby narazić Cię na koszty i negatywne komentarze kupujących, którzy przedmiotu nie otrzymali z winy poczty.
4. Przybliżony czas realizacji – tu warto podać: 24 godziny, o ile faktycznie jesteś w stanie tak szybko wysłać przedmiot. Zdarza mi się też kupować u sprzedawców, którzy podają 2, maksymalnie 3 dni, jako czas realizacji. Jeśli jest to dłuższy termin to rezygnuję z zakupu i szukam innej oferty. Tu mała uwaga: lepiej brzmi „24 godziny” niż „1 dzień”.
5. Warto też oferować wysyłkę darmową powyżej jakiejś kwoty zakupu. Oczywiście wysokość takiej sumy należy określić tak, aby Tobie się to opłacało.
6. Jeśli prowadzisz sklep internetowy to zastosuj taki oto trik. Jeśli odwiedzający wychodzi ze sklepu tzn. strony internetowej bez zakładania konta, czyli bez dokonania zakupu to daj mu możliwość podania swojego e-maila. Umotywować możesz to tym, że wyślesz mu np. ofertę zniżki na towary w Twoim sklepie. Powiększasz w ten sposób bazę potencjalnych klientów, którzy mogą zakupić coś od Ciebie w przyszłości.

Te kilka porad pozwoli Ci zwiększyć ilość klientów. Ilość odwiedzin Twoich aukcji lub sklepu internetowego nie zmieni się, ale konwersja już tak, czyli więcej odwiedzających zdecyduje się zostać Twoimi klientami. Polecam zapoznać się także z wpisem o opisywaniu przedmiotu na allegro co pozwoli Ci jeszcze bardziej zwiększyć ilość klientów.

Related Posts

Dodatkowe pieniądze na emeryturze

Autor

1 kwietnia 2016

Jak zarabiać

Sposoby na dodatkową gotówkę na emeryturze to ewidentnie jeden z największych problemów wielu starszych osób w obecnym stanie rzeczy. Emerytury aktualnie niestety nie należą do atrakcyjnych i większość ludzi musi sobie w dalszym ciągu pomagać innymi sposobami. Jest to w sumie przykre, ponieważ okres, który powinien być czasem na odpoczynek po całym życiu pracy, faktycznie […]

Read More

Zakupy w Chinach, sprzedaż w Polsce

Zakupy w Chinach można śmiało polecić. Wiele osób ostatnimi czasy kupuje tam latarki, smartfony, rożną elektronikę i gadżety. Robi się to za pośrednictwem portali zakupowych, z których najbardziej znane to: http://www.aliexpress.com/ http://www.dhgate.com/ http://www.fasttech.com/ http://www.banggood.com/ http://www.dx.com/ Jakość obsługi dorównuje tej z allegro.pl, a czasem bywa i lepsza. Po co płacić np. za powerbank z allegro 110 […]

Read More
Na stronie tej prezentowane będą artykuły opisujące różne sposoby zarabiania pieniędzy. Analizom poddane zostaną różnorodne oferty promocji bankowych, programy partnerskie, sposoby na biznes internetowy oraz stacjonarny itp.