Jak korzystać z archiwum allegro?


Na co może przydać się archiwum allegro? Zakończone aukcje to istna kopalnia wiedzy. Od dawna istnieje już strona http://archiwumallegro.pl. Za jej pośrednictwem można sprawdzić np. jak historycznie układały się ceny danych przedmiotów na aukcjach. Na samym allegro można było sprawdzić tylko aukcje zakończone kilka tygodni temu. Obecnie można już zobaczyć więcej, bo aukcje zakończone do 6 miesięcy wstecz. Aukcje takie wyświetlają się teraz pod subdomeną: http://archiwum.allegro.pl/. Na co może się przydać korzystanie z takiego archiwum?
Można na przykład prześledzić co sprzedawała lub kupowała dana osoba, którą się interesujemy np. nasza nowo poznana koleżanka czy kolega, z którą wiążemy pewne osobiste lub biznesowe plany itp.
Można też prześledzić ile sztuk danego towaru ktoś sprzedawał, jaki był pobyt na dany rodzaj przedmiotów. Porównać dlaczego u kogoś taki sam przedmiot sprzedaje się w ilości 10 sztuk, a u kogoś innego w ilości 100 sztuk mimo podobnej ceny. Będzie to z pewnością miało związek ze sposobem skonstruowania opisu przedmiotu w aukcji. Można więc podejrzeć jak robią to najlepsi i na nich się wzorować.
Jak to dokładnie działa?

jak używać archiwum allegro

Jak widać na zdjęciu powyżej wklejamy po prostu numer aukcji, która nas interesuje w wyszukiwarkę archiwum i wciskamy enter. Pokaże się wówczas zarchiwizowana strona z przedmiotem. Czasem zdarza się jednak, że pewnych numerów aukcji archiwum nie rozpoznaje, ale są to sporadyczne przypadki.

wyszukiwanie obrazów kossaka w aukcjach zakończonych
Drugi sposób to szukanie po słowach kluczowych. Wpisujemy interesującą nas frazę i otrzymujemy listę aukcji. Tu w przykładzie wpisałem „kossak olej” szukając olejnych obrazów Kossaka. Nie jest to akurat najlepszy przykład, ponieważ na aukcjach pojawia się wiele falsyfikatów jeśli chodzi o obrazy tego malarza. Można jednak prześledzić jakie ceny osiągały obrazy, czy zostały sprzedane czy może raczej trudno jest trafić na kupca na dany towar.

Archiwum allegro to z pewnością przydatne narzędzie i warto z niego od czasu do czasu skorzystać. Zwłaszcza, gdy chcemy wprowadzić na rynek coś nowego lub rzadko spotykanego. Sprawdzenie jak sprzedawały się dotychczas podobne przedmioty pozwoli oszacować czy warto wchodzić w daną niszę rynkową.

Tagi:

  • archiwum allegro
  • allegro archiwum 2014
  • archiwum allegro 2014

Related Posts

Zakupy w Chinach, sprzedaż w Polsce

Zakupy w Chinach można śmiało polecić. Wiele osób ostatnimi czasy kupuje tam latarki, smartfony, rożną elektronikę i gadżety. Robi się to za pośrednictwem portali zakupowych, z których najbardziej znane to: http://www.aliexpress.com/ http://www.dhgate.com/ http://www.fasttech.com/ http://www.banggood.com/ http://www.dx.com/ Jakość obsługi dorównuje tej z allegro.pl, a czasem bywa i lepsza. Po co płacić np. za powerbank z allegro 110 […]

Read More

Sprzedaż starych obrazów

Otóż przeglądałem ostatnio allegro, bo chciałem sprawdzić wartość jakiejś monety z XIX wieku. Monety owej nie znalazłem, ale za to trafiłem na pewnego sprzedawcę. Sprzedawca ten ma wystawionych od 1 zł i bez ceny minimalnej kilkadziesiąt starych obrazów olejnych. O dziwo na każdy, nawet najbardziej badziewny obrazek znajdują się chętni. Są to, jak zapewnia sprzedawca, […]

Read More
Na stronie tej prezentowane będą artykuły opisujące różne sposoby zarabiania pieniędzy. Analizom poddane zostaną różnorodne oferty promocji bankowych, programy partnerskie, sposoby na biznes internetowy oraz stacjonarny itp.