Jak opisać przedmiot na allegro?


Jak opisać przedmiot na allegro, aby więcej sprzedawać? Jak dobrze opisywać aukcje na allegro? Chciałbym poruszyć ten temat ze względu na to, że często przeglądam aukcje internetowe i widzę jakie błędy popełniają sprzedawcy. Często zdarza się tak, że na pierwszy rzut oka widać, że oferta danego sprzedawcy ma bardzo słabą konwersję, a dokonując kilku niewielkich poprawek dałoby się ją z łatwością zwiększyć. Swoje obserwacje poprę przykładowymi zrzutami ekranu kilku aukcji, bo dzięki temu dobrze będzie widać o co mi chodzi.

1-jak-nie-opisywac-przedmiotowPo pierwsze w tytule warto zawsze dopisać nie tylko nazwę firmy i model sprzętu, ale także jego rodzaj np. odtwarzacz CD, wzmacniacz itp. Dzięki temu w wyszukiwarce portalu Twój przedmiot znajdowany będzie nie tylko po frazie: „Kenwood DP-2030”, „Kenwood DP”, „Kenwood”, ale także „Wzmacniacz Kenwood”. Ludzie nie zawsze szukają konkretnego modelu, ale częściej kierują się tylko nazwą firmy.

2-obrazek-przedmiotu-allegroNa powyższym zrzucie z ekranu widać w większości prawidłowe opisy, ale najlepszy jest ostatni, bo dzięki temu sprzedawany przedmiot jest znajdowany przez osoby wpisujące: „Kamera HD”, „Kamera Sony”, „Kamera Sony HD”, „Kamera Sony Projektor” itp. Z kolei piąty przedmiot od góry jest również dobrze opisany, ale nie posiada zdjęcia głównego (tego, które dodaje się na serwery allegro i którego dodanie jest darmowe). Z pewnością przedmiot ten ma o wiele mniej wejść właśnie z powodu braku widocznego zdjęcia w wynikach wyszukiwania.

Drugą ważną sprawą jest to, że jeśli dodajesz zdjęcie przedmiotu to zadbaj o to, aby było ono wyraźne i ukazywało sprzedawany przedmiot w kilku ujęciach. Zdjęcie niewyraźne może u Klienta powodować domysły, że chcesz coś ukryć np. porysowaną obudowę lub inną wadę.

4-nieczytelny-opis-aukcjiPowyżej mamy przykład źle opisanego przedmiotu w aukcji. Przede wszystkim: wszystko zlewa się ze sobą, nie można na pierwszy rzut oka dostrzec, gdzie znajduje się opis przedmiotu. Dobrze jest podzielić opis na kilka stref i stosować różną wielkość czcionki.

5-zly-opis-przedmiotuPodobna sytuacja jest tutaj, choć jest już o niebo lepiej. Brak jednak odstępów od siebie poszczególnych podpunktów. Brak też opisu technicznego kamery, czyli podania wszystkich jej parametrów. Klient porównując tę aukcję z inną (z tym samym modelem kamery) może bowiem pomyśleć, że Twój przedmiot nie ma funkcji, o których czytał w innej aukcji. Spowoduje to, że będzie wolał kupić przedmiot u innego sprzedawcy.6-czytelny-opis-przedmiotuTu mamy przykład właściwego i czytelnego opisu wszystkich funkcji kamery.

7-czytelny-opis-przedmiotu2

Zwykłą, choć drogą latarkę, również należy opisać jak najrzetelniej, a dodatkowo zamieścić jak najwięcej zdjęć.

jak opisać przedmiot na allegroJak opisać przedmiot na allegro? Im wyższa cena sprzedawanego produktu tym lepiej należy go przedstawić klientowi. Podać jego zalety oraz to co można dzięki niemu osiągnąć. Konieczne jest zamieszczenie dużej ilości zdjęć. Na końcu aukcji dobrze jest pokazać co jeszcze innego można kupić na Twoich aukcjach. Jeśli sprzedajesz sprzęt elektroniczny np. aparaty czy kamery HD to warto dodać do swojego asortymentu również akcesoria takie jak: karty pamięci, futerały, akumulatory, mikrofony itp. Klient zwykle woli kupić wszystko u jednego sprzedającego, aby nie płacić kilka razy za przesyłkę. Opis należy podzielić na kilka podpunktów: informacje ogólne, zdjęcia przedmiotu – najlepiej z każdej strony, dane techniczne – pokazane w tabeli w celu poprawy czytelności (obraz, funkcje, rodzaj nośnika danych, złącza, wymiary, waga), opis zawartości opakowania, długość gwarancji itp) tak, aby wyglądało to czytelnie.
Do przedmiotu można dodawać od razu różne bonusy np. zestaw akcesoriów czyszczących, karta pamięci, czytnik kart, folia ochronna na ekran lcd, dodatkowy akumulator itp., aby dodatkowo zachęcić klienta do kupna. Po lewej na zrzucie ekranu aukcji kamery widać jak długi i wyczerpujący powinien być opis tak drogiego przedmiotu.

Related Posts

Zakupy w Chinach, sprzedaż w Polsce

Zakupy w Chinach można śmiało polecić. Wiele osób ostatnimi czasy kupuje tam latarki, smartfony, rożną elektronikę i gadżety. Robi się to za pośrednictwem portali zakupowych, z których najbardziej znane to: http://www.aliexpress.com/ http://www.dhgate.com/ http://www.fasttech.com/ http://www.banggood.com/ http://www.dx.com/ Jakość obsługi dorównuje tej z allegro.pl, a czasem bywa i lepsza. Po co płacić np. za powerbank z allegro 110 […]

Read More

Sprzedaż starych obrazów

Otóż przeglądałem ostatnio allegro, bo chciałem sprawdzić wartość jakiejś monety z XIX wieku. Monety owej nie znalazłem, ale za to trafiłem na pewnego sprzedawcę. Sprzedawca ten ma wystawionych od 1 zł i bez ceny minimalnej kilkadziesiąt starych obrazów olejnych. O dziwo na każdy, nawet najbardziej badziewny obrazek znajdują się chętni. Są to, jak zapewnia sprzedawca, […]

Read More
Na stronie tej prezentowane będą artykuły opisujące różne sposoby zarabiania pieniędzy. Analizom poddane zostaną różnorodne oferty promocji bankowych, programy partnerskie, sposoby na biznes internetowy oraz stacjonarny itp.