Jak bezpiecznie ulokować pieniądze?

Autor

5 lutego 2017

Na czym zarobić


Jak bezpiecznie ulokować pieniądze? Czy istnieje coś takiego jak bezpieczne inwestowanie? To bardzo dobre pytanie. Udało mi się ostatnio porozmawiać ze znajomym, który jest doradcą indywidualnym w biurze maklerskim. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, a mianowicie przede wszystkim tego, że każda inwestycja, które on oferuje wiąże się z dużym ryzykiem. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i powierza swoje pieniądze osobom, które obiecują ogromne zyski z przedsięwzięcia. Należy wziąć pod uwagę to, że bezpieczne inwestowanie nie istnieje, a najbezpieczniejszym sposobem na zarobienie pieniędzy jest rozłożenie oszczędności na kilka funduszy inwestycyjnych czy lokat bankowych. Tutaj raczej nie stracimy nic, ale raczej nie zarobimy też na tym wielkiej kwoty. Należy więc być świadomym konsekwencji inwestowania. Drugą sprawą, o jakiej się dowiedziałem jest to, że w ogóle nie warto iść do poważnego biura maklerskiego, jeśli mamy oszczędności rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy, bo nikt nas nie będzie chciał tam obsłużyć. Wszyscy wiedzą, że osoby oddające ostatnie grosze mają wielkie pretensje w przypadku spadków wartości tego, w co inwestują, choć wiedzą, że może to nastąpić. Dlatego najprościej założyć jest po prostu rachunek maklerski np. w mbanku i tam dokonywać prób inwestowania na własną rękę. To jednak nie będzie synonimem bezpiecznego inwestowania.

Jak bezpiecznie zainwestować pieniądze?

Jak bezpiecznie ulokować pieniądzeJak bezpiecznie ulokować pieniądze, aby nie straciły na wartości? Po pierwsze warto zauważyć, że trzymane pieniądze w gotówce tracą na wartości z powodu inflacji. Dlatego lepszym już rozwiązaniem jest trzymać je w banku na koncie oszczędnościowym co przynajmniej uchroni nas przed spadkiem wartości naszych aktywów. Dobrze jest też korzystać z ofert kilku banków, aby nie trzymać wszystkich pieniędzy w jednym miejscu. Można rozłożyć nasze oszczędności na kilka lokat w różnych bankach. Jednocześnie część pieniędzy przeznaczyć na zakup funduszy inwestycyjnych.

Jak i gdzie ulokować pieniądze?

Jak bezpiecznie ulokować pieniądze bez pośrednictwa banków? Istnieje inne rozwiązanie, by ulokować nasze pieniądze bezpiecznie np. poprzez zakup nieruchomości, mieszkania, domu, działki czy złota. Inwestycje w nieruchomości uważane są za jedne z bezpieczniejszych. W przypadku tego rodzaju lokowania pieniędzy trzeba brać pod uwagę, że zamrażamy nasze oszczędności na dłuższy okres czasu. Odzyskanie włożonych pieniędzy z zyskiem może wiązać się z dłuższym czasem oczekiwania. Nieruchomość jest o wiele trudniej sprzedać niż zlikwidować lokatę w banku, gdy wystąpi nagła potrzeba skorzystania z gotówki.

Jeśli zastanawiasz się gdzie ulokować oszczędności to dobrą radę Ci dam. Nie wierz nigdy maklerom i doradcom, nie odstępuj na krok, bo przepadniesz z kretesem nim zrozumiesz swój błąd. Bezpieczne jest tylko złoto i inne szlachetne kruszce, lokaty oraz nieruchomości. Więc jak lokować pieniądze to tylko w jeden z tych aktywów.

Related Posts

Jak zdobyć 100,000 złotych?

Autor

11 maja 2018

Na czym zarobić

Dziś tak bardziej teoretycznie, bo wykonałem i przedstawię trochę obliczeń matematycznych. Pytanie brzmi: jak długo i po ile trzeba oszczędzać miesięcznie, aby stać się posiadaczem 100,000 złotych na koncie? Założenie jest proste. Startujesz z 1000 zł na koncie oszczędnościowym, którego oprocentowanie wynosi np. 3%. Niekoniecznie musisz te pieniądze trzymać na koncie oszczędnościowym, ale możesz lokować […]

Read More

500 zł na dziecko od 2016 roku

Autor

4 kwietnia 2016

Na czym zarobić

500 zł na dziecko od 1 kwietnia 2016 roku z programu Rodzina 500 Plus. Ostatnio w naszej barwnej polskiej polityce pojawił się bardzo kontrowersyjny pomysł, a mianowicie jest to projekt 500 złotych na dziecko. Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin. Zgodnie z projektem, z pomocy mogą skorzystać rodzice oraz opiekunowie dzieci do […]

Read More
Na stronie tej prezentowane będą artykuły opisujące różne sposoby zarabiania pieniędzy. Analizom poddane zostaną różnorodne oferty promocji bankowych, programy partnerskie, sposoby na biznes internetowy oraz stacjonarny itp.