Co warto importować z Chin?


Co warto importować z Chin w najbliższym czasie? Czy w latach 2013 i 2014 nadal trwa i trwać będzie bum na taki biznes? Mnóstwo sprzedawanych na allegro.pl przedmiotów to typowy import z Chin, na który jest zawsze dość duży popyt. I to raczej nie zmieni się znacznie w najbliższym czasie, gdyż mnóstwo ludzi woli kupić taniej na allegro niż szukać przecen w sklepach.

Co warto sprowadzać z Chin?

Przede wszystkim nie można zamawiać podróbek, a tylko artykuły „no name”. Należy uważać też na jakość materiałów, z których wykonane są produkty. Chińskie fabryki produkują prawie wszystko, co można sobie wyobrazić i to w dodatku taniej niż gdzie indziej na świecie. Bardzo istotne jest więc, aby rozwijając kontakty w Chinach spróbować dostać się jak najbliżej producenta, bo wtedy można uzyskać najniższe ceny. Jest to dzisiaj znacznie prostsze dzięki internetowi. Firmę chińską, z którą mamy współpracować należy najpierw dobrze sprawdzić, gdyż można dostać towar, ale nie dokładnie taki jaki miał być np. nie te modele i jakość. Na stronie www eksportera należy zwrócić uwagę na następujące znamiona tego, że mamy do czynienia z oszustami:

– sugerowana płatność głównie lub wyłącznie przez Western Union,
– brak dokładnych danych kontaktowych,
– oferta zawiera atrakcyjne, również markowe produkty, ale w wyjątkowo niskich cenach,
– w cenę produktu wliczona jest cena za przesyłkę.
Należy sprawdzić osobę kontaktową, dokumenty rejestrowe firmy, certyfikaty, dane do przelewu i sprawdzić czy eksporter przypadkiem nie widnieje na „Czarnej liście eksporterów” np. w serwisie bigchina.pl.

Aby zminimalizować ryzyko trafienia na oszusta i niepowodzenia biznesu w przypadku zamówienia dużej ilości towaru, którego potem nie będzie się dało sprzedać, przedsiębiorcy korzystają ze specjalnych ofert firm chińskich. Polega to na tym, że przedmiot kupiony przez użytkownika na allegro jest mu dostarczany bezpośrednio przez firmę chińską. Mamy wtedy w aukcji taką informację: lokalizacja przedmiotu – Chiny, a czas przesyłki to zwykle około 30 albo więcej dni. Sprzedający na allegro nie widzi przedmiotu na oczy, bo wszystkim zajmują się Chińczycy. On tylko dostaje pieniądze od kupującego na konto i dopiero wtedy dokonuje zakupu na stronie internetowej wspomnianej firmy azjatyckiej. Co więcej przedmiot kupowany jest za mało niższą cenę (kwestie groszowe) u chińskiego producenta niż cena oferowana na aukcji. Gdzie więc jest tu zarobek? Otóż przesyłka z Chin do Polski według cennika firmy chińskiej wynosi około 15 zł za np. sukienkę czy inny element ubioru, na które jest zawsze niesłabnący popyt. Sprzedający na allegro bierze jednak za przesyłkę 30 zł, czyli zostaje mu 15 zł na czysto w kieszeni. Wystarczy teraz 100 takich transakcji w miesiącu, aby spokojnie zarobić 1500 zł. Minusem jest, że przesyłka może czasem z Chin nie dotrzeć do naszego kraju i należy wtedy liczyć się z możliwością otrzymania komentarza negatywnego na allegro.

Co warto importować z Chin 2013 2014Co warto importować z Chin? Tak naprawdę to nadal opłaca się importować wiele rzeczy, gdyż w Chinach jest najtaniej i czegokolwiek byś stamtąd nie sprowadził to możesz nałożyć nawet trzykrotną marżę. Przede wszystkim sprowadzać warto odzież i drobną elektronikę: żarówki led, zegarki, radia, kamery i kamerki, karty pamięci, ładowarki do telefonów, zestawy słuchawkowe, baterie itd. Powodzeniem cieszą się też różne masażery czy próbki kosmetyków. Uważać trzeba na oznaczenia CE, gdyż nie można sprzedawać produktów bez spełnienia norm CE. Trzeba próbować różnych rzeczy, bo zawsze przychodzi czas i moda na jakiś produkt, tylko trzeba się wstrzelić w rynek. A gdy ktoś już odkryje co warto importować z Chin to raczej się tym publicznie nie chwali. Warto więc monitorować aukcje konkurencji i podglądać na co jest popyt i zbyt.

Tagi:

  • co sprowadzać z chin
  • co importować z chin
  • jak importować z chin
  • co warto sprowadzać z chin
  • co ściągać z chin
  • co warto importować z chin
  • co opłaca się sprowadzać z chin
  • co można sprowadzać z chin
  • co importowac
  • co najlepiej sprowadzać z chin

Related Posts

Zakupy w Chinach, sprzedaż w Polsce

Zakupy w Chinach można śmiało polecić. Wiele osób ostatnimi czasy kupuje tam latarki, smartfony, rożną elektronikę i gadżety. Robi się to za pośrednictwem portali zakupowych, z których najbardziej znane to: http://www.aliexpress.com/ http://www.dhgate.com/ http://www.fasttech.com/ http://www.banggood.com/ http://www.dx.com/ Jakość obsługi dorównuje tej z allegro.pl, a czasem bywa i lepsza. Po co płacić np. za powerbank z allegro 110 […]

Read More

Sprzedaż starych obrazów

Otóż przeglądałem ostatnio allegro, bo chciałem sprawdzić wartość jakiejś monety z XIX wieku. Monety owej nie znalazłem, ale za to trafiłem na pewnego sprzedawcę. Sprzedawca ten ma wystawionych od 1 zł i bez ceny minimalnej kilkadziesiąt starych obrazów olejnych. O dziwo na każdy, nawet najbardziej badziewny obrazek znajdują się chętni. Są to, jak zapewnia sprzedawca, […]

Read More
Na stronie tej prezentowane będą artykuły opisujące różne sposoby zarabiania pieniędzy. Analizom poddane zostaną różnorodne oferty promocji bankowych, programy partnerskie, sposoby na biznes internetowy oraz stacjonarny itp.