500 zł na dziecko od 2016 roku

Autor

4 kwietnia 2016

Na czym zarobić


500 zł na dziecko od 1 kwietnia 2016 roku z programu Rodzina 500 Plus. Ostatnio w naszej barwnej polskiej polityce pojawił się bardzo kontrowersyjny pomysł, a mianowicie jest to projekt 500 złotych na dziecko. Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin. Zgodnie z projektem, z pomocy mogą skorzystać rodzice oraz opiekunowie dzieci do osiemnastego roku życia. Rodzina z dwojgiem dzieci może otrzymać 500 zł na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko. Projekt w dalszym ciągu jest doprecyzowywany choć od 1 kwietnia można już składać wnioski przez internet.

Jedni twierdzą, że jest to pomysł absurdalny, ponieważ środki na to nie mają skąd się znaleźć, a dla drugich opóźnienie w realizacji było celowe, tak żeby ludzie zapomnieli o tej obietnicy i po prostu przestali naciskać. Jednak temat był tak kontrowersyjny, że nikt nie odpuszczał i każdy chciał wreszcie dowiedzieć się jakie będą konkrety. Gdy pojawiły się propozycje, że 500 złotych będzie przelewane na drugie i kolejne dziecko, wszyscy jednocześnie rzucili się, że na początku nie było o tym mowy i jest to próba oszustwa. Jednak nie biorą pod uwagi stanu gospodarki i to, że jest to konsensus. Wystarczy sobie przypomnieć co się działo w innych krajach takich jak Norwegia, gdy wprowadzono podobny system socjalny, większość ludzi wcale nie zaczęło rozmnażać się na szeroką skalę. Jedynie przybywający tam islamscy imigranci zaczęli płodzić dzieci na potęgę, bo mogą spokojnie żyć za sam ten zasiłek bez żadnej konieczności szukania pracy. W Polsce przy takiej kwocie może byłoby to utrudnione, jednak wydaje mi się, że również ten projekt w obecnym stanie rzeczy lepiej by się sprawdził tylko przy drugim dziecku. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której obcokrajowcy będą przyjeżdżać do nas tylko po to żeby tutaj urodzić i dostać zapomogę, tak jak ma to się w innych krajach.

Projekt był blokowany przez niektórych polityków, a przecież może on naprawdę zasilać budżet normalnych polskich rodzin. Teraz policzmy racjonalnie ile wychodzi utrzymanie dziecka miesięcznie, a w jaki sposób byśmy nie liczyli, to na pewno wyjdzie więcej niż 250 złotych. Jednak w dalszym ciągu jest to atrakcyjna propozycja, która zapewni o wiele bardziej komfortowe dzieciństwo i według mnie taka zapomoga powinna zostać przyznana rodzinom, których budżet nie przekracza 5 tysięcy miesięcznie na 4 osoby. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe jest wyższe i wynosi 1200 zł netto. Dodatkowe wsparcie w wysokości 500 zł otrzymają także rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka na każde dziecko, na podstawie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Kto wypłaca pieniądze z Programu 500 Plus?

500 złotych na dziecko wypłaca rodzinom urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub centra do realizacji świadczeń socjalnych. Wniosek o to świadczenie będzie trzeba składać co roku w miejscu zamieszkania. O terminie składania wniosku obowiązkowo informować będzie nas organ wydający świadczenie. Wnioski o 500 złotych na dziecko można składać przez internet, ale potrzebne jest wyrobienie sobie podpisu elektronicznego. Ci, którzy posiadają konto m.in. w serwisie Pekao24, mogą wystąpić o środki za jego pośrednictwem.

500 zł na dziecko wniosek

Jak złożyć wniosek o 500 zł na dziecko dowiesz się pod tym linkiem. Więcej o programie Rodzina 500 Plus do przeczytania tutaj.

Related Posts

Jak zdobyć 100,000 złotych?

Autor

11 maja 2018

Na czym zarobić

Dziś tak bardziej teoretycznie, bo wykonałem i przedstawię trochę obliczeń matematycznych. Pytanie brzmi: jak długo i po ile trzeba oszczędzać miesięcznie, aby stać się posiadaczem 100,000 złotych na koncie? Założenie jest proste. Startujesz z 1000 zł na koncie oszczędnościowym, którego oprocentowanie wynosi np. 3%. Niekoniecznie musisz te pieniądze trzymać na koncie oszczędnościowym, ale możesz lokować […]

Read More

Jak bezpiecznie ulokować pieniądze?

Autor

5 lutego 2017

Na czym zarobić

Jak bezpiecznie ulokować pieniądze? Czy istnieje coś takiego jak bezpieczne inwestowanie? To bardzo dobre pytanie. Udało mi się ostatnio porozmawiać ze znajomym, który jest doradcą indywidualnym w biurze maklerskim. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, a mianowicie przede wszystkim tego, że każda inwestycja, które on oferuje wiąże się z dużym ryzykiem. Niestety, wiele osób nie zdaje […]

Read More
Na stronie tej prezentowane będą artykuły opisujące różne sposoby zarabiania pieniędzy. Analizom poddane zostaną różnorodne oferty promocji bankowych, programy partnerskie, sposoby na biznes internetowy oraz stacjonarny itp.